Evde Spor Nasıl Yapılır,İnsanlar sağlıklarını her zaman önemserler. bazı insanlar spor salonuna gider bazılarının gitmeye vakti yoktur veya evden bir şeyler yapmak isterler biz evde spor nasıl yapabilirsiniz sizlere anlatacağız.

Evde yapılacak en iyi 5 egzersiz

1-Plank

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Bu, en etkili  egzersizlerden biridir. her gün plank yapmanın faydaları oldukça fazladır Bu statik egzersiz yapınca bacaklarda omuzalarda yanma hissetmelisiniz ve kendinizi zorlamalısınız. şınav pozisyonu alın ve dirseklerinizi 90 derece bükün.

vücudun düz olmalı. Dirseklerin, ayakların ve kollarınla ​​kendini destekle. Bu pozisyonu mümkün olduğunca tutun ve kalçalarınızı ve belinizi hiç hareket ettirmediğinizden emin olun.

2- Şınav

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Bu egzersizde vücudun tüm kasları çalışır. bu egzersizide kendinizi zorlayana kadar yapın

3-birleşimi

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Kucak kemerinizi güçlendirecek, sağlıklı bir yağ yakma işlemini teşvik edecek ve güçlü kuadrisepsler, baldırlar ve uyluklar yaratacaktır.

Vücudunuzu çömelmenin ilk konumuna yerleştirin. Kollarınızı öne doğru çekin ve başlayın. Yavaş yavaş yap. Yüzünüzün ileri ve omurganızın düz olduğundan emin olun. Mümkün olduğunca düşük gidin. Kalçalarınız yere paralel olmalıdır, ancak yapamıyorsanız kendinizi zorlamayın.

4-Kuş Köpek

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Vücudunuzu elleriniz ve dizleriniz üzerinde destekleyin. vücudunuzun bir bacağını ve bir kolunu karşı tarafta gerin. Vücudunuzun dengeli ve düz olması gerekir. Birkaç saniye bu pozisyonda durun. biraz durduktan sonra diğer kol ve bacaklarınızı gerin. Kuş-köpek egzersizi bel ve karın bölgenizi güçlendirir.

5-Yükseltilmiş Kalça

Evde Spor Nasıl Yapılır?

Bu egzersiz hamstrings, glute, uyluk, sırt ve karın güçlendirecektir. Sırtına yere koy, dizlerini bük ve ayak tabanlarını yere düz bir şekilde koy. Kollarınızı 45 derecelik açıyla uzatın. ve kalçalarınızı yukarı doğru kaldırın bir kaç tekrar yapın.

sizde evde spor nasıl yapılır sorusunun cevabını aldınız sitemizi arkadaşlarınızla paylaşabilir alt taraftan başka içeriklere göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ŞİFA KAYNAĞI OLAN MANGO MEYVESİNİN FAYDALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz