Facebook Lite nedir?

Facebook Lite nedir? Özetle, Android ve iOS için standart Facebook uygulamasının küçültülmüş bir versiyonudur. Belirli özelliklerden yoksun olmasına rağmen, hala tam boyutlu Facebook uygulamasına mükemmel bir alternatif.

Facebook, 2015’te Facebook Lite’ı zayıf mobil bağlantılar ve düşük kaliteli telefonlarla sorunsuz çalışması sıfırdan oluşturulmuş bir versiyonu olarak tanıttı.

Tüm dünyada kullanıma açık uygulamadır, ancak veri bağlantısının düşük olduğu gelişmekte olan ülkeler için inşa edilmiştir. Facebook Lite ayrıca telefonunuzda alandan tasarruf etmenize yardımcı olur ve 2G koşullarında çalışır.

Facebook Lite’ın Avantajları

Facebook Lite ve Facebook arasındaki ana fark boyutudur. Facebook Lite’ın indirmesi 10MB’ın altında. Cihazımda yalnızca 2,19 MB yer kaplıyor. Bunu, normal Facebook’un kapladığı alanla karşılaştırın (167MB). Bu önemli bir farktır.

Ayrıca, Facebook Lite, fotoğrafları Facebook’un yaptığı gibi önceden yüklemez. Bu gezinirken biraz daha uzun yükleme süreleri anlamına gelir, ancak daha az veri tüketilir. Ayrıca videoların mobil veride otomatik olarak oynatılmadığını da fark edeceksiniz; videolar yalnızca Kablosuz’a bağlı olduğunuzda Facebook Lite’ta otomatik olarak oynatılır.

Facebook Lite’ı Nasıl İndirebilirim?

Facebook Lite şu anda Kuzey Amerika’da ve Asya, Güney Amerika, Afrika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde kullanılabilir. Play Store ve App Store listeleri herkes tarafından görülebilir, ancak desteklenen ülkelerden birinde değilseniz, “Bu uygulama tüm cihazlarınızla uyumsuz” mesajını görürsünüz.

Play Store: TIKLA

App Store: TIKLA

Facebook vs. Facebook Lite: Hangisini Kullanmalısınız?

Facebook’u herkesin telefonu kaldırmaya bilir, Facebook Lite daha çekici olabilir. Özellikle eski bir telefonunuz varsa veya İnternetiniz kısıtlı ise Facebook lite kullanılabilir

Bununla birlikte, eski bir telefonunuz yoksa ve veri tasarrufu yapmanız gerekmiyorsa, muhtemelen standart Facebook uygulamasından daha fazla yararlanacaksınız. Tek sorun, onu kullanmak için gereken ekstra izinlerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz