Mısır, gizemlerin ülkesi. Dünyaca ünlü Piramitler, antik tapınaklar, muhteşem manzaralar, beyaz plajlar ve Kızıl deniz’in güzel resiflerini keşfedin. Mısır, her türlü bütçeyle seyahat edilebilecek devasa bir ülke. Mısır’da seyahat etmek zaman alıyor, bu yüzden Mısır’da en az bir hafta geçirmenizi tavsiye ediyoruz. .

Mısır Seyahat Rotası

Mısır’da ziyaret edilecek tarihi mekanların çoğu , Nil Nehri boyunca yer almaktadır.

Gün 1 – 2: Kahire

Yolculuğunuz Mısır’ın başkentinde başlıyor: Kahire. Gize Piramitleri ve Sfenksine açılan kapıdır. Kahire’nin kendisi kaotik ama büyüleyici bir şekilde. Müzedeki mumya odasını, camiyi ziyaret edin ve Kahire’de yapılacak şeylerle iki gün geçirmeyi planlayın 

Gün 3 – 4: Luksor

Dünyanın en büyük açık hava müzesine hoş geldiniz. Luksor, iyi korunmuş tapınakları ve mezarları ziyaret etmek için en az 4 güne ihtiyaç duyacağınız şehir. Bilmeniz gerekenler: Mısır’da seyahat ediyorsanız, çoğu yerde fotoğraf çekmek için fotoğraflı geçiş kartı satın almanız gerekir.

Luksor’da iki gün geçirin ve Luksor Tapınağı, Krallar Vadisi, Karnak Tapınağı ve Kraliçe Baş Tapınağı’nı ziyaret edin. Luksor, Mısır’a seyahat ederken öne çıkan noktalardan biridir.

5. Gün: Aswan

Aswan, Mısır Seyahat Rehberi’nin bir diğer harika durağı. Luksor gibi, Aswan da Nil’de bulunuyor. Bu nedenle, Nil’i Aswan’dan Luksor’a bir felucca ile gezmek Mısır’ıgezmenin popüler bir yoludur .

Aswan’da iken, Kom Ombo ve Philae Tapınağı’nı ziyaret edin ve Mısır’ın en iyi korunmuş antik eserlerinden olan Edfu tapınağına bir gezi planlayın.

6. Gün: Ebu Simbel ve Nubya köyü

Erken kalkıp parlayın ve Mısır’ın güneyinde Ebu Simbel’i ziyaret etmek için 3 saatlik bir yolculuğa hazırlanın. Sudan sınırına yakın tapınak kompleksi tamamen bir kayanın kenarından oyulmuştur. 1964-1968 yılları arasında tüm tapınak daha yüksek bir yere taşındı, çünkü su basması nedeniyle tehdit edildi. . Mısır’daki renkli Nubian Köyü hakkında daha fazla bilgi edinin .

İpucu: Zaman sorun değilse, öğleden sonra Abu Simbel’i ziyaret edin. Çok daha az kalabalık olacak.

Gün 7 – 9: Dahab

Gezginlerin çoğu, inanılmaz şnorkelle yüzme ve Mavi Delik’e dalma için Dahab’ı ziyaret eder. Bir ATV kiralayın ve bir çöl safarisine gidin ve bulvardaki lezzetli restoranlarda yemek yiyin. Mısır’da seyahat ettikten sonra, Dahab en iyi konaklamalarınızdan biri olacak, bu yüzden burada yeterince zaman geçirdiğinizden emin olun.

mısır

 

10. Gün – Mısır’ı Gezmenin Sonu

İnanılmaz Mısır seyahatleriniz sona erdi. Nereye uçmanız gerektiğine bağlı olarak, Kahire veya Şarm El-Şeyh’ten uluslararası bir uçuş almalısınız.

Mısır’ı ziyaret etmek için en iyi zaman

Ekim ayından nisan ayına kadar sürecek olan kışın Mısır’a seyahat edin. Sıcaklıklar çok daha rahat olacak ama ilgi çekici yerler daha yoğun olacak. En yoğun aylar olarak bilinen Aralık ve Ocak aylarından kaçınmaya çalışın.

Mısır’ı gezmek için bütçe

Mısır her türlü bütçeyle seyahat edilebilir. Pansiyonlarda kalarak düşük bütçeye devam edin, tren ve yerel otobüslerle seyahat edin. Veya Mısır’daki bir tura katılarak biraz daha fazla konfor seçin.

🏨 Çift kişilik oda: Gecelik 30 $
🍛 Öğle Yemeği / Akşam Yemeği: 2 $ – 10 $
🥭 Meyve atıştırmalıkları: $ 1 muz demet
🚰 İçme suyu: 1.5L $ 0.50
0.5️ Atraksiyonlar giriş alanı 5 – 15 $ –
Sim kart: 10 $ (20GB)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz