Hayattan en önemli şey sağlıktır. Sağlıklı olmayı sağlığımızı kaybettiğimizde değil sağlığımız yerindeyken değerini anlamalıyız. Bu yazımızda sağlıklı bir vücuda sahip olmanız için yapmanız gerek alışkanlıkları yazacağız.

Sağlıklı Bir Vücut İçin En İyi Alışkanlıklar

Günlük yürüyüş

İstediğin her an yürüyüş yapabilirsin. Öğle arasında temiz hava almak için markete yürüyebilirsin Yürü. Her gün atmanız gereken minimum adım sayısı 10.000’dir. Bu çok gibi görünebilir, ancak yapabilmek zor değil.

Fiziksel Egzersiz

Uzun süreli hareketsizlik, genel fiziksel egzersiz eksikliği kadar yaygın bir sorundur. Oturarak çalışanlar için birkaç saat hareketsiz kalmak sağlık sorunlarına yol açar egzersiz yapmak için ofisin merdivenlerine çıkabilirsin

Açık Hava Etkinliği

Günlük temiz hava, sağlığınızı iyileştirmenin en kolay ve en keyifli yollarından biridir. Son çalışmalar güneş ışığının önemli sağlık yararları olduğunu göstermektedir. Buna ek olarak, evden uzakta zaman geçirmek stresle başa çıkmak için iyi bir yoldur.

Protein Alımını Arttırın

Protein tozları hakkında iki kez düşünebilirsiniz ama ,protein iyidir. Araştırmalar, yağsız proteinlerden zengin besinlerin en iyi bileşime sahip olduğunu kanıtladı. Vücudunuzu sağlıklı  iyi bir şekilde korumanızı sağlar. Tavuk, hindi, balık, deniz ürünleri ve fındık da proteine ​​iyi bir alternatiftir, özellikle de kalçalarınızdan kilo vermeye çalışıyorsanız.

Bolca Su İçin

Su içmek vücudun dengeli olmasını sağlar su içmeyi hatırlamak için telefonunuzdan hatırlatıcı ekleyebilirsiniz.

Genleşmek

Bir saat boyunca germek zorunda değilsiniz, vücudu her gün birkaç dakika farklı bir şekilde hareket ettirerek esnekliğinizi artırabilirsiniz. Günlük rutininizde bazı aralar vererek, eklemlerin esnekliğini artıracak . Dahası , kaslarınıza ve beyninize gönderilen oksijenli kan akışından dolayı derhal bir enerji artışı sağlar.

Duruşunuzu Düzeltin

Duruşunuzu düzeltmek için cep telefonunuzda düzenli hatırlatıcılar ayarlayın Boyun ve kalçaları aynı hizaya getirin, ardından omuzları geri çekin ve göğsü dışarı doğru itin. Bu iyi duruş optimal şekilde her kas çalışmasına yardımcı olur ve eklem üzerindeki baskıyı azaltır. Uzun vadede sırt ağrısı riskini azaltacaksınız ve kısa vadede daha kendinden emin, enerjik hissedeceksiniz ve daha iyi nefes alabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz