WhatsApp sonunda karanlık bir moda sahip ve şimdi Android ve iOS’taki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp’ın karanlık modu ışıkları kapatır, gözlerinizi zorlamadan ve rahatsız etmeden yatakta WhatsApp’ı kullanmanıza izin verir.

WhatsApp, yeni karanlık modunu Facebook Haber Odası’ndaki bir yayında duyurdu . Şirket bunun “her yerde kullanıcılardan en çok talep edilen özellik” olduğunu ve “tanıdık bir deneyime yeni bir görünüm sunduğunu” iddia ediyor. Tabii ki taze, karanlık bir görünüm.

Karanlık modunu geliştirirken, WhatsApp iki alana odaklandı: Okunabilirlik ve Bilgi Hiyerarşisi . Okunabilirlik, WhatsApp’ın Android ve iOS’ta sistem varsayılanlarına yakın, koyu gri ve kirli beyaza eşit olan renkleri seçtiği anlamına gelir.

WhatsApp’ta Karanlık Modu Etkinleştirme

WhatsApp’ın karanlık modunu etkinleştirmek için, önce WhatsApp’ı güncelleyin. Ardından, Android 10 veya iOS 13 kullanıyorsanız, sistem ayarlarınızda karanlık modu etkinleştirin. Alternatif olarak, Android 9 veya daha yenisini kullanıyorsanız, WhatsApp’ı açın ve Ayarlar> Sohbetler> Tema> Karanlık’ı tıklayın .

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz