Zamanla, insanlar yoga ile ilgili bir dizi sağlık faydası keşfettiler . Yoga, kalori yakmaktan ve kasları güçlendirmekten daha fazlasıdır, yüzyıllardır var olan manevi, zihinsel ve fiziksel bir uygulamadır.

Duruşu iyileştirir

Masa başında uzun saatler çalışmak sadece omurganıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda günün sonunda kendinizi yorgun hissetmenizi sağlar. Bazı yoga hareketleri boyun ve bel ağrısını önleyebilir.

Esnekliği artırır

En son ne zaman öne doğru eğilerek ayak parmaklarına dokunmak istedin?  Yoga egzersizi size yardımcı olabilir. Yoga vücudun zayıf kaslarını güçlendirmeye yardımcı olabilir. Sık kas gerginliğini önleyen tonlamaya yardımcı olur.

Metabolizmayı geliştirir

Yoga, egzersiz yaparken vücudunuzdaki canlılığı korumanıza yardımcı olur. Sizi sağlıklı beslenmeye motive eder ve vücudun metabolik sistemini geliştirir .

Kan akışını arttırır

Yogadaki gevşeme egzersizleri vücudun her yerinde kanı düzenler. Armut tarzı egzersizler, alt vücuttaki venöz kanın kalbe geri akmasına yardımcı olur.

Akciğer fonksiyonunu iyileştirir

Birçok nefes egzersizinin akciğer fonksiyonunu iyileştirdiği söylenir. Bu egzersizleri yapmak uzun vadede solunum problemlerini tedavi edebilir. Akciğer kapasitesini de arttırır.

Daha iyi uyumaya yardımcı olur

Yoga stresi azaltmaya yardımcı olur ve düzenli uyku sistemi oluşmasını sağlayan rutin oluşturur. Rahat bir vücut daha derin ve sakin bir uykuya sahiptir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz